Close
Potwierdź swoją rezerwację

Centrum odnowy biologicznej

Zadzwoń do nas: (77) 416-87-25

Lafsen

Urządzenie Veinwave™ jest owocem wieloletnich prac brytyjskiego doktora Briana Newman, chirurga naczyniowego i jednego z największych autorytetów w leczeniu żył w Wielkiej Brytanii. Veinwave™ wykorzystuje proces termokoagulacji, polegający na dostarczeniu kontrolowanej dawki energii wysokiej częstotliwości (RF) doprowadzając do podgrzania drobnych naczyń krwionośnych. Procedura znalazła zastosowanie w leczeniu zmian w obszarze twarzy, nóg, ramionach i innych części ciała. Veinwave™ jest jedynym w swoim rodzaju urządzeniem do leczenia zmian naczyniowych z wykorzystaniem bezpiecznych właściwości termokoagulacji, który został zaakceptowany przez FDA (Food and Drug Administration) i dopuszczony do wykorzystania na terenie USA.

Veinwave eliminuje nieestetyczne pajączki dzięki zastosowaniu termokoagulacji jednobiegunowej – UTC (Unipolar Thermo-Coagulation). Jest to technologia, która wykorzystuje kontrolowaną energię cieplną do zamknięcia drobnych naczynek. Energia przekazywana jest przez bardzo cienką igłą w czasie 0,2 sekundy. Czubek igły wprowadza się nad naczynko, tuż pod naskórek. Dostarczone ciepło powoduje zamknięcie naczynka, a otaczające tkanki nie ulegają uszkodzeniu. Dzięki temu zostało zminimalizowane potencjalne ryzyko powstania przebarwień i blizn.
Typowe leczenie przy użyciu termokoagulacji trwa od ok 15 min (małe obszary, pojedyncze naczynia). W tym czasie możliwe jest wyeliminowanie około 80 – 100 cm leczonych żył. Tuż po zabiegu może być widoczny niewielki obrzęk, który zanika do godziny od zakończenia terapii. Efekt leczenia jest widoczny od razu.
Ważne, że terapia powoduje znacznie mniej bólu, niż inne techniki leczenia.

Przed Zabiegiem

Po zabiegu

Zalety stosowania systemu VEINWAVE
• pewne i trwałe efekty leczenia niechcianych naczynek na całym ciele
• wyjątkowo krótki czas zabiegu z natychmiastowym efektem wizualnym
• niewiele ograniczeń odnośnie stosowania systemu (inaczej niż tradycyjna laseroterapia czy IPL)
• metoda nadaje się do stosowania przez cały rok
• brak bólu, ryzyka poparzeń, przebarwień czy szpecących blizn
• szybki powrót do pełnej aktywności życiowej po wykonaniu zabiegu
• brak konieczności noszenia wyrobów uciskowych po wykonanej procedurze

Wszystkie te zalety czynią system VEINWAVE najbardziej atrakcyjnym ze wszystkich stosowanych metod usuwania małych zmian naczyniowych!

Cennik

Zmiany naczyniowe – cała twarz 400 zł

Zmiany naczyniowe – policzki 300 zł

Zmiany naczyniowe – dekolt 200-400 zł

Zmiany naczyniowe – nos 200 zł

Zmiany naczyniowe – łydki 400-600 zł

Zmiany naczyniowe – uda 400-600 zł

Pojedyncze naczynko – 150 zł

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak długo trwa zabieg?
Zabieg trwa przeciętnie około 15 minut – 60 minut (w zależności od wielkości i ilości naczynek). Poprawa jest natychmiastowa, często następuje całkowita likwidacja problemu.

Ile zabiegów potrzebuje pacjent do wyleczenia?
Większości pacjentom wystarcza jeden zabieg. W sytuacji, gdy problem jest zaawansowany, mogą być potrzebne kolejne sesje.

Czy zabieg Veinwave może być wykonany natychmiast po konsultacji?
W przypadku innych kuracji często zaleca się, by pacjent przygotował się do zabiegu np. unikając słońca. Tymczasem leczenie Veinwave można podjąć natychmiast po konsultacji.

Czy bezpośrednio po zabiegu można nałożyć makijaż?
Tak – nie ma żadnych przeciwwskazań.

Czy Veinwave może być stosowane do leczenia trądziku różowatego?
W całej Europie, Veinwave z powodzeniem stosuje się w leczeniu trądziku różowatego.

Jak kwalifikujemy pacjentów do zabiegu?
Nie ma potrzeby szczególnej kwalifikacji pacjentów, ponieważ kuracja jest bardzo bezpieczna. Obrażenia lub uszkodzenia skóry praktycznie się nie zdarzają.

Czy zabieg Veinwave definitywnie rozprawia się z chorobą?
Zabieg Veinwave usuwa widoczne oznaki choroby. U wielu pacjentów nie będą one się powtarzać. Niestety wiele przyczyn (np. alkohol, nadmierne słońce itp.) może doprowadzić do rozwijania się nowych obszarów zmian. Jeśli tak się stanie to niezbędne jest wyleczenie przyczyny choroby lub unikanie sytuacji powodujących zmiany. Pacjencji powinni przyjść po 8 tygodniach po zakończeniu leczenia na kontrolę. Zalecamy też raz w roku przegląd, żeby wyeliminować nowe, rozwijające się obszary.

Czy kuracja ma skutki uboczne?
W przeciwieństwie do innych metod leczenia,  nie są znane żadne skutki uboczne. Po zabiegu nie pojawiają się siniaki, blizny itp. może wystąpić podrażnienie. Jest to zabieg, po którym większość pacjentów może wrócić do pracy lub wybrać się na zakupy. Pacjent nie musi unikać światła słonecznego, jak po innych metodach leczenia, choć nie poleca się opalania na ostrym słońcu. Skóra po innych zabiegach jest cienka i bardzo wrażliwe na słońce. Veinwave nie niszczy naskórka.

Czy przy kuracji Veinwave pojawia się ryzyko blizn lub przebarwień?
Przy prawidłowo wykonanym zabiegu nie ma ryzyka blizn, przebarwień, ani hipopigmentacji, które to powikłania zdarzają się po zabiegach laserowych.

Jak długi jest okres rekonwalescencji?
Przy leczeniu Veinwave nie ma ograniczenia aktywności, pacjenci wychodzą z gabinetu i mogą powrócić do normalnej aktywności bez zmian.

Kto nie może korzystać z zabiegu Veinwave?
Głównymi przeciwskazaniami do zabiegu jest ciąża oraz okres karmienia piersią, padaczka.

Czy zabieg jest bolesny?
Słowo „ból” jest całkowicie subiektywne. Większość ludzi, którzy wcześniej mieli wykonywane zabiegi laserowe uważa, że Veinwave jest bezbolesny. Inni pacjenci, którzy mają niski próg bólu odczuwają kurację jako nieprzyjemną. Odczucie zależy także od części ciała. Veinwave może być stosowany np. w leczeniu żył we wnętrzu nosa, a to wyjątkowo wrażliwe miejsce. Większość pacjentów opisuje to jako nieznaczne i chwilowe uczucie pieczenia, które porównuje do wyrywania włosów, lub ukąszenia komara. Każde odczucie powstałe podczas zabiegu, ustąpi natychmiast po jego zakończeniu.

Czy zabieg Veinwave jest skuteczny przy ciemnej skórze?
Veinwave można wykonywać na wszystkich typach skóry.

zima2